Зустріч Нового року – це пора цікава, хвилююча, завжди радісна. І ці прості слова «З Новим роком! З новим щастям!» ми вимовляємо з особливим почуттям, тому, що сказати їх можна тільки один раз у році! Це чудова можливість висловитися і привітати всіх Вас з цим чарівним святом і побажати міцного здоров’я, удачі і нескінченного щастя!
З Новим роком, друзі!
вівторок, 27 грудня 2016 р.
Учитель нашел гениальный ответ на вечный вопрос всех школьников мира
Однажды преподавателю математики Джеремми Куну задали вопрос, над которым ломал голову каждый из нас: «И где же мне пригодятся все эти ваши синусы, косинусы, интегралы и вся прочая алгебра с геометрией»? В отличии от большинства своих коллег Кун не растерялся, а назвал 5 причин, почему математика — это важно.
Мы в AdMe.ru, может, и хотели бы поспорить с Джеремми, но против таких железных аргументов возразить нечего. Остается лишь вспоминать математику.
Цьогорічні зміни в проведенні ДПА і ЗНО анонсували на прес-конференції Юрій Кононенко (директор департаменту загальної та середньої шкільної освіти) і Вадим Карандій (директор Українського центру оцінювання якості освіти). Юрій Кононенко прояснив особливості проведення ДПА, а Вадим Карандій – ЗНО. Проведення спільної конференції пояснюється тим, що 2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО.
Важливо: про ДПА
Як зауважив Юрій Кононенко, щодо ДПА залишається чинним «Положення про проведення ДПА» 2014 року. Але зміни будуть, і стосуватимуться вони в першу чергу 11-класників.
ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.
2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО
ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.
ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Увага: іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Увага: якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2‑м, а один – 3‑м у складанні.
Випускник може скласти ДПА і з математики, і історії України
Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть як ЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.
У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови нацменшини за бажанням самого випускника.
Як повідомила EDUGET Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин, названі зміни внесені в проект наказу щодо проведення ДПА 2017 року. Зараз завершується підготовка цього проекту, протягом кількох тижнів відбудеться його остаточне обговорення й затвердження.
Дати і предмети ДПА 2017 року
Ступінь навчального закладу
Початок проведення
Предмети
I (4-класники)
15 травня
українська мова
математика
літературне читання
II (9-класники)
1 червня
обов’язкові
українська мова
математика 1 на вибір педради
українська література
іноземна мова
зарубіжна література
правознавство
історія України
всесвітня історія
географія
біологія
хімія
фізика
інформатика
мова нацменшини
інтегрований курс літератури
III (11-класники)
23 травня
обов’язкові
українська мова
історія України або математика 1 на вибір випускника
біологія
хімія
фізика
географія
англійська мова
французька мова
німецька мова
іспанська мова
російська мова
Увага: предметом на вибір може бути також історія України або математика, якщо випускнику потрібно скласти ДПА з обох цих предметів
За бажання випускник може скласти ДПА з мови нацменшини, якщо це заклад з вивченням такої мови
Важливо: про ЗНО
Вадим Карандій повідомив, що за попередніми розрахунками ЗНО 2017 року складатимуть 270 тис. осіб, які напишуть 950 тис. тестів.
Як і 2016 року, на ЗНО винесено 12 предметів, скласти можна 4 з них, для вступу до вищого навчального закладу обов’язково слід скласти українську мову та літературу. Увага: для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, але їх недостатньо, якщо випускник планує далі вчитися у виші.
ЗНО з іноземних мов, крім англійської, складатимуть в один день. 2016 року лише двоє осіб мали потребу складати ЗНО з різних іноземних мов. Ті, в кого є така потреба 2017 року, зможуть скласти одну іноземну в основну сесію ЗНО, а другу – в додаткову сесію.
Для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, для ЗНО потрібні відповіді з мови та літератури
Терміни завершення навчального року і проведення випускних вечорів залежатимуть від оголошення результатів ЗНО. Ті результати, що зараховують і як ДПА, мають бути внесені в атестати. УЦОЯО оголосить результати орієнтовно 15-23 червня. Вони будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті УЦОЯО, результати ДПА надішлють до шкіл в електронному вигляді.
Реєстрація для участі в ЗНО відбудеться традиційно в електронному вигляді, випускників цього року мають зареєструвати у їхніх школах.
Програми, за якими складатимуть ЗНО, викладені на сайті УЦОЯО. З минулого року внесено зміни в українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію, російську мову. Дію нових програм з іноземних мов призупинено на рік, щоб провести додаткові дослідження і апробацію ЗНО за цими програмами. До кінця жовтня на сайті мають з’явитися і характеристики кваліфікаційних робіт, за якими складатимуть іспити.
Можна пройти пробне тестування, воно відбудеться 1 та 8 квітня 2017 року. Реєструватися на пробне ЗНО треба в січні, участь в одному оплачуватиметься приблизно в 120 грн.
Пробне ЗНО відбудеться 1 і 8 квітня. Коштуватиме приблизно в 120 грн
15 липня почнеться вступна кампанія. 2016 року часом зависала Єдина електронна база з питань освіти, оскільки час на завантаження всіх документів і оформлення заявок був обмежений, система перевантажувалася. Зараз розробляють алгоритм, за яким вступник заздалегідь зможе створити особистий кабінет і вносити в нього всі документи, коли вони з’являтимуться. Умови прийому до вищих навчальних закладів 2017 року оформлені в проекті, з яким працює робоча група.
07 грудня 2016 року на базі Молницької ЗОШ І-ІІІ ст. працювала виїзна методична студія ІППОЧО з питань виховної роботи, патріотичного виховання та інклюзивного навчання дітей з особливими потребами. Перед аудиторією виступали провідні фахівці Інституту – Старовойт П.С. та Волошина С.З. На засіданні студії були присутні педагоги з Острицької ЗОШ, Підвальнянського НВК, Петрашівської ЗОШ, Герцаївського ліцею та Молницької ЗОШ.
Основна увага приділялась плануванню виховної роботи в ЗНЗ, зокрема роботи класних керівників. Надані рекомендації щодо роботи з нормативними документами, Стратегією розвитку освіти до 2025 року, плануванню роботи з впровадження інклюзивної освіти та індивідуальної форми навчання.
Педагоги ЗНЗ району та працівники відділу освіти, молоді та спорту щиро вдячні Старовойту П.С. та Волошиній С.З. за слушні поради та рекомендації.
24
листопада 2016 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти
Чернівецької області у рамках віртуальної школи відбулося четверте
онлайн-заняття з математики з теми «Елементарні функції, їхні графіки та
властивості». Підготували заняття Ольга Ярославівна Біляніна,
методист вищої категорії науково-методичного центру природничо-математичних
дисциплін ІППО ЧО, та Тетяна Іванівна Герман, учитель математики Молницької ЗОШ
І-ІІІ ступенів Герцаївського району, спеціаліст вищої категорії, старший
вчитель.
Наказом Українського центру оцінювання якості освіти №156 від 15 вересня
2016 року затверджено Схеми нарахування балів за виконання завдань
сертифікаційних робіт зовнішнього
незалежного оцінювання 2017 року.
Тестові завдання для ДПА відповідатимуть рівню стандарту
21 вересня відбулася прес-конференція щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у 2017 році. Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.
Директор Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77. Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121.Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься. «Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи. Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка до ЗНО-2017».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: російської мови, географії, хімії, фізики, біології, – то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи. Згодом на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде розміщено характеристики сертифікаційних робіт, і кожен охочий зможе ознайомитися із структурою тестів детальніше.
Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.
Повний запис прес-конференції можна переглянути на сайті офіційного порталу «Педагогічна преса».
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 31 березня 2017 року.
Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 28 квітня 2017 року.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня.
Тестування з:
української мови і літератури відбудеться 23 травня,
іспанської, німецької, французької мов – 25 травня,
англійської мови – 29 травня,
математики – 31 травня,
історії України – 2 червня,
російської мови – 6 червня,
біології – 8 червня,
географії – 12 червня,
фізики – 14 червня,
хімії – 16 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 28 квітня 2017 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 19 травня 2017 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 23 червня 2017 року (українська мова і література, іноземні мови, математика – до 15 червня, історія України, біологія, російська мова – до 19 червня, географія, фізика, хімія – до 23 червня).
вівторок, 6 вересня 2016 р.
Буковинська Мала академія наук учнівської молоді оголошує набір слухачів на 2016/2017 н.р.
Напрямки роботи відділень Буковинської Малої академії наук:
I.Історія
II.Науки про Землю
III.Філософія та суспільствознавство
IV.Фізика і астрономія
V.Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство
День Знань - це єдине свято, яке одночасно є загальним для всіх, особистим для кожного. Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань. В Молницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів в 2016-2017 навчальному році в перший клас прийшли до школи 38 учнів. Їх зустріли з відкритими обіймами перші вчительки Аміхалакіоає К.І., та Марку Г.П.
Цього дня в школі пройшла урочиста лінійка, присвячена початку навчального року, відкриття якої традиційно розпочалась Державним Гімном України та підняттям Державного Прапору. На урочистому святі були присутні Голова сільської Ради Маланка Михайло Михайлович, представник відділу освіти, молоді та спорту Герцаївської РДА Пелігач О.Г.
Вчителями та класними керівниками проводився перший урок, який був присвячений нашій 25-річчя незалежності України .
Незважаючи на складні умови, які склалися в країні, вчителі та учні з радістю, натхненням та почуттям патріотизму до своєї Батьківщини розпочали навчальний рік.
Інструктивно-методичні наради щодо організації навчально-виховного процесу з математики, фізики та інформатики в ЗНЗ Герцаївського району у 2016/2017 навчальному році
25 серпня 2016 року на базі Герцаївського районного ліцею відбулися інструктивно-методичні наради щодо організації навчально-виховного процесу з математики, фізики та інформатики під керівництвом методиста РМК Чоботару Євгенії Василівни.
Були розглянуті наступні питання:
– загальна інформація про шкільну освіту в районі та перспективи підвищення якості її викладання у новому навчальному році;
– Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання – незалежна експертна оцінка якості викладання математики; основні аспекти якісної підготовки учнів до участі у зовнішнє незалежне оцінювання з фізики;
– особливості ефективної організації та якісного навчання математики, фізики у 8-х класах та інформатики у 5-х, 8-х класах за новими програмами у 2016/2017н.р.;
– Веб-конференції з математики, фізики, астрономії, інформатики. Методичний коментар щодо організації навчально-виховного процесу з математики, фізики, астрономії, інформатики у 2016/2017 навчальному році (Відділ математичної, інформативної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України);
– навчально-методичні ресурси, що сприяють підвищенню ефективності навчання математиці (з досвіду роботи Герман Тетяни Іванівни – вчителя математики Молницької ЗОШ І-ІІІ ст., призер ІІ туру (ІІ місце) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» в номінації «Математика»);
– роль підтримки інтересу учнів до предметів в навчальному процесі. Перспективи організації Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня» та Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер» у 2016/2017н.р. (Капра Анжела Іллівна – керівник МО);
– особливості підготовки школярів району до участі в учнівських турнірах з математики та фізики (Школьна Олена Миколаївна – вчитель математики Герцаївського районного ліцею).
На нарадах були присутні представники з усіх ЗНЗ району.
середа, 24 серпня 2016 р.
У 2017 році результати ЗНО
із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінка за ДПА
Наступного року учасники проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов. Кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше ніж із чотирьох навчальних предметів.
Ураховано пропозиції освітян щодо розмежування в часі закінчення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання – у 2017 році тестування розпочнеться 23 травня і триватиме до 15 липня.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року. Так, майбутні випускники складатимуть українську мову і літературу (українську мову), математику або історію України (період XX - початок XXI століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника.
16 серпня на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області розпочалися інструктивно-методичні наради щодо організації навчально-виховного процесу в закладах системи загальної середньої освіти в 2016/2017 н.р. Розпочали цикл інструктивно-методичних нарад природничо-математичні дисципліни.
На відкритті нарад були присутні: Ірина Ісопенко, заступник директора ДОН; Білянін Григорій, директор ІППО ЧО; Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи ІППО ЧО; науково-педагогічні працівники НМЦ природничо- математичних дисциплін (завідувач – Ганна Скрипська, методисти - Анатолій Андрух, Ольга Біляніна, Родіка Тиміш, Поліна Чухненко, Віталій Рибчинський, Юрій Воскобойник).
У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне і водночас сумне. Радісне, бо закінчився навчальний рік. Попереду чудові літні канікули. А сумне, бо сьогодні останній востаннє пролунав для найстарших учнів – одинадцятикласників Молницької школи.
Сьогодні у школі останній ви раз, Як учні. Вже завтра — як гості. Згадаєте школу в житті ще не раз, І роки прості і не прості. Доріг вам відкрилось багато в житті, Вони всі — з шкільної стежини. Та важко забути людині оті Найперші школярські години.
Мій 11 клас
середа, 25 травня 2016 р.
Визначено пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури, математики, історії України
Відбулося засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури, математики, історії України.
Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 23 тестовим балам, з математики – 9 тестовим балам, з історії України – 25 тестовим балам.
З української мови і літератури пороговий бал «склав/не склав» подолали 91% від загальної кількості осіб, які взяли участь у тестуванні з цього предмета, з математики – 85 % осіб, з історії України – 87 % учасників тестування.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників тестування 26 травня.
Відеозапис засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, під час якого було встановлено поріг «склав/не склав», можна переглянути на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
неділя, 22 травня 2016 р.
Загальноосвітні навчальні заклади отримають відомості результатів ДПА в електронному вигляді
Результати державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання, з української мови, математики, історії України стануть відомі адміністраціям шкіл орієнтовно 27 травня 2016 року.
Для завантаження відомості результатів державної підсумкової атестації керівник навчального закладу (або визначена ним особа) за допомогою логіна та пароля, наданого раніше регіональним центром оцінювання якості освіти, має ввійти на сторінку навчального закладу, скориставшись сервісом «Заклади освіти» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Відповідний файл розміщується у вкладці «Відомість результатів ДПА».
Порядок дій для завантаження відомості та перевірки дійсності електронного цифрового підпису Українського центру одночасно з відомостями буде розміщено у вкладці «Відомість результатів ДПА» сервісу «Заклади освіти».
Збірники завдань, що допоможуть при підготовці до ЗНО з математики: Ю.Захарійченко. 1001 варіант тестових завдань до ЗНО. 10 клас, 11 клас
Ю.Захарійченко. Повний курс математики в тестах (завантажити) В.В.Карпік. Тестовий контроль. Алгебра. Підготовка до ЗНО (завантажити) В.В.Карпік. Тестовий контроль. Геометрія. Підготовка до ЗНО (завантажити) Онлайн-тестування до ЗНО