понеділок, 6 листопада 2017 р.

неділя, 15 жовтня 2017 р.

Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році


Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.
У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 02 липня та закінчиться 25 липня.
Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання- до 26 липня.
Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити - з 21 до 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.
Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 01 серпня.
Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 06 серпня.
Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 07 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.
Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.
Ще одним нововведенням є закріплення в Умовах прийому мінімального значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальне значення при вступі на ці спеціальності не може бути меншим ніж 150 балів. 
Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.
У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.
Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.
До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників. Ці правила будуть містити перелік освітніх програм, а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюватиметься прийом вступників, порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат ЗНО.
Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць державного замовлення, вартість навчання, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти у 2018 році здійснюватиметься інформаційними системами, на підставі даних Єдиної електронної бази з питань освіти.
Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.

неділя, 8 жовтня 2017 р.

ТРЕТІ ОБЛАСНІ ІГРИ ТУРНІРУ ЮНИХ МАТЕМАТИКІВ БУКОВИНИ

Зростаюча динаміка участі в ТЮМ – наочний показник його сприймання й ефективності

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Документи необхідні для вступу до вузу у 2017 році
Документи необхідні для вступу до вузу у 2017 році

Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2017 році

Документи необхідні для вступу до вузу у 2017 році

У 2017 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.
Це правило не стосується осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2, або мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО. Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.
Вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.
Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 29 червня).
Подання заяви в електронній формі
Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:
  • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
  • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
  • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
  • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
  • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
  • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016 або 2017 року;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.
Подання заяви в паперовій формі
Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
  • документа, що посвідчує особу;
  • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
  • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
  • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).
У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
  • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016 або 2017 року;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (в тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.
Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.
Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись зателефонувавши до його приймальної комісії.

понеділок, 8 травня 2017 р.

11.05.2017.jpg

Міністерство освіти і науки України змінює правила вступу до вишів у 2017 році

Цієї вступної кампанії абітурієнт подаватиме 7 заяв до вищих навчальних закладів на 3 спеціальності
Під час засідання робочої групи з доопрацювання умов прийому до ВНЗ у 2017 (далі – Умови) Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що обговорювані нині Умови повинні містити як запобіжники від порушень нормативних документів, так і мотиватори для розвитку регіональних ВНЗ.

Отож «ноу-хау» полягають у тому, що:

  • відбудеться скорочення кількості заяв порівняно з минулорічною вступною кампанією. Раніше можна було подавати до 15 заяв на 5 спеціальностей, без обмежень у кількості ВНЗ. «7 заяв цього року дасть вступникові змогу сконцентруватися на обраних ним 3-х спеціальностях, а також не заплутатися в різноманітті вишів», –  так проректор КНУ імені Т. Шевченка Володимир Бугров прокоментував схвальні результати анкетування студентів університету з цього питання.
  • у 2017 році вступ до вищих навчальних закладів відбуватиметься за результатами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років.
  • для вступу в університети обов’язковим буде сертифікат з української мови та літератури.
  • з якого предмета будуть інші два сертифікати ЗНО – обиратиме університет. Одним із них може бути математика або історія України, або біологія, третій сертифікат – з інших предметів, які визначить ВНЗ з огляду на академічну самостійність.
  • 2017 року абітурієнти з Криму та Донбасу вступатимуть за окремими квотами. Особливості вступу передбачено також для пільгових категорій – інвалідів, дітей сиріт, учасників АТО.
  • реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту триватиме з 29 червня до 18:00 25 липня.
  • прийом заяв у вищі навчальні заклади на основі ЗНО відбуватиметься до 18:00 26 липня.
  • вступні конкурси у вищі навчальні заклади пройдуть з 17 до 26 липня, а іспити – з 21 до 26 липня.
  • зарахування на навчання за бюджетні кошти відбуватиметься до 15 серпня 2017 року, а на контракт – 18 серпня. Також умови прийому передбачають, що пільгові категорії будуть зараховані до 28 серпня.
  • ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2017
УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА
23 травня
ІСПАНСЬКА МОВА
25 травня
НІМЕЦЬКА МОВА
25 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА
25 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА
29 травня
МАТЕМАТИКА
31 травня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
02 червня
РОСІЙСЬКА МОВА
06 червня
БІОЛОГІЯ
08 червня
ГЕОГРАФІЯ
12 червня
ФІЗИКА
14 червня
ХІМІЯ
16 червня

четвер, 27 квітня 2017 р.


Строки вступної кампанії 2017 року у ВНЗ України

Строки вступної кампанії 2017 року у ВНЗ України



Строки вступної кампанії 2017 року у ВНЗ України



Вступ у вищі навчальні заклади у 2017 році відбувається на підставі чинних Правил прийому до вищих навчальних закладів (далі – Правила прийому), що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1236 від 13 жовтня 2016 року.
Вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.
Дати прийому документів та проведення іспитів (творчих конкурсів)
Вступна кампанія 2017 року розпочинається 12 липня. Із цього дня вищі навчальні заклади України починають приймати від абітурієнтів документи для вступу в електронній та паперовій формі.
Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 29 червня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня.
Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, якщо це викликано установленими законодавством особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до 11 липня.
Прийом заяв та документів від вступників починається 12 липня, крім військових вищих навчальних закладів (військових підрозділів вищих навчальних закладів) та закінчується о 18 годині 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів та о 18 годині 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Строки проведення творчих конкурсів, іспитів та співбесід:
  • Творчі конкурси проводяться у кілька сесій з 17 до 26 липня включно.
  • Вступні іспити проводяться з 21 до 26 липня включно.
  • Співбесіди проводяться з 21 до 23 липня включно.
Строки формування рейтингових списків та зарахування
Рейтинговий список вступників, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів або вступних іспитів із повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням оприлюднюється не пізніше 12.00 години 01 серпня.
Рейтинговий список осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та заквотами-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюється не пізніше 12.00 години 24 липня. Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 18.00 години 25 липня, а також подати письмову заяву про виключення з конкурсу на інші місця державного замовлення. Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 години 26 липня. Зараховані особи впродовж 26 липня виключаються з конкурсу на інші місця державного замовлення;
Строки та терміни прийому заяв, проведення творчих конкурсів, співбесід, вступних іспитів, оприлюднення рейтингових списків, зарахування вступників на місця державного замовлення, які вступають на навчання для підготовки військових фахівців з вищою освітою, визначаються Правилами прийому навчального закладу. Вищі військові навчальні заклади та військові підрозділи вищих навчальних закладів забезпечують виключення зарахованих на місця державного замовлення вступників з конкурсу на інші місця державного замовлення не пізніше 23 липня.
Виконання вступниками вимог до зарахування
Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12.00 години 05 серпня;
Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня. Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) проводиться не пізніше 30 вересня 2017 року.
Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти здійснюється не пізніше 18 серпня.
Інші категорії вступників
Для вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за денною формою навчання строки прийому заяв та документів закінчуються о 18.00 годині 24 липня. Фахові вступні випробування проводяться з 25 липня до 31 липня.
Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання визначаються правилами прийому навчального закладу, при цьому прийом документів закінчується не раніше 24 липня, а зарахування на навчання за державним замовленням відбувається не пізніше 15 вересня.
Для всіх інших категорій вступників строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання визначаються правилами прийому навчального закладу, при цьому зарахування на навчання за державним замовленням закінчується не пізніше 15 вересня, крім випадків, передбачених розділом ХІІІ Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВОЇ СЕСІЇ ЗНО


dodatkova_sesiya2017

Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 19 квітня 2017 року №61 затверджено графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Цьогоріч додаткова сесія розпочинається 
3 липня тестуванням з української мови і літератури, 
4 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з англійської та російської мов; 
5 липня – математики;
6 липня – історії України; 
7 липня – біології, іспанської, німецької, французької мов; 
10 липня – географії; 
11 липня – фізики. 
12 липня тестуванням з хімії. 
Важливо зазначити, що тестування з російської, іспанської, німецької, французької мов буде розпочинатися о 14:00 годині.
Зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії можуть проходити особи, які:
  • не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання через причини, що не залежали від їхніх дій та волі;
  • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень;
  • є учасниками антитерористичної операції;
  • є засудженими до позбавлення волі або узяті під варту.

вівторок, 25 квітня 2017 р.

Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2017
Назва предмета тестуванняКількість тестових завданьЧас відведений на виконання тесту, хвилинМаксимальна кількість балів за виконання усіх завдань тестуІнфографіка
58180104
3318062
Історія України6015094
Фізика3418056
Хімія5015080
Біологія5012076
Географія5815092

Іноземні мови
(англійська, німецькафранцузька, іспанська)
4312056
Російська мова5115088
 

пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

ОПРИЛЮДНЕНО РЕЗУЛЬТАТИ З 11 ПРЕДМЕТІВ ПРОБНОГО ЗНО


pres-konferenciya-osoblivosti-provedennya-zno-ta-dpa-u-2017-roci-3

В особистих кабінетах учасників пробного тестування та на сервісі «Визначити результати пробного ЗНО» розміщені результати пробного ЗНО з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.
Результати за шкалою 1–12 та шкалою 100–200 отримали лише ті учасники, які внесли свої відповіді до сервісу визначення результатів. Таблиці переведення тестових балів розміщені в розділі «Пробне ЗНО».
Робоча група Українського центру  з питань установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів учасників пробного ЗНО встановила пороговий бал з кожного предмета:
історія України – 26
математика – 12
біологія – 28
географія –29
хімія – 20
фізика – 15
іноземні мови – 16
російська мова – 29.
Пороговий бал – це кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. При встановлені порогу «склав/не склав» враховується кількість завдань у тестах та кількість учасників, які складали пробне ЗНО.
Абітурієнти, результати яких були не нижчими від «порогового бала», отримали оцінку за шкалою 100–200 балів.
Нагадуємо, що результати пробного тестування не використовують для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.